FAQ

VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

ale ještě jste se nás nestačili zeptat

Co je firemní fotobanka?

Balík lifestylových fotografií (přibližně 100) z prostředí vaší firmy a s vašimi výrobky ve fotobankové kvalitě. Díky velkému množství fotografií získáte dostatek propagačního materiálu vhodného jak na PR články do médií, tak do výroční zprávy, na web a sociální sítě, nebo třeba na letáky. Jste-li výrobní firma, ukážeme nejen váš výrobek, ale i to, jak vzniká.  Jste-li škola, ukážeme, že se k vám děti těší - jak bez dechu sledují poutavý výklad učitele nebo chemický pokus, jak skvělou partu tvoří s kamarády, jakou si užijí legraci při tělocviku ve vaší skvěle zařízené tělocvičně a jak jim chutná zdravá strava v jídelně. Získaly vaše děti nebo učitelé nějakou cenu? Pojďme to ukázat! Firemní fotobanka ukáže nejen váš produkt ale i život vaší firmy ze všech stran.

Proč chtít firemní fotobanku?

Fotografie prodává. Jde o psychologický efekt „nadřazenosti obrazu“. Zákazník si vás mnohem lépe zapamatuje prostřednictvím fotografie než textu, a dnešní zrychlená doba tomu nahrává. A kromě toho:

 1. Získáte velké množství fotografií a tím mnoho možností prezentace, aniž byste se opakovali. Jenom sociální sítě spolykají spoustu fotek, mít jejich varianty se opravdu vyplatí! 

 2. Fotografie jsou přímo z vaší firmy a proto jsou autentické, ale přitom v lifestylové, profesionální kvalitě.

 3. Nikdo nebude mít stejné fotky. Na rozdíl od snímků stažených z fotobanky se nemůže stát, že si vy i vaše konkurence uděláte promomateriály s podobnými fotkami. Tohle faux-pas nezažijete.

Firemní fotobanka vám opravdu usnadní komunikaci navenek i uvnitř firmy.

Jaké fotky obsahuje?

Obsah si určíte vy. Je vždy šitý na míru a vzniká po vzájemné dohodě. My vám vše navrhneme, poradíme a nabídneme možná řešení, vy se rozhodnete. Fotografie mají lifestylový charakter a zachycují život vaší firmy, její špičkové vybavení, prostory,  zaměstnance, zákazníky a váš výsledný produkt. Většinou tedy na fotkách zachytíme: firemní prostory, váš tým při práci, při poradě, školení a dalších činnostech, portréty managementu a klíčových členů týmu, ale i tým společně – táhnete přece za jeden provaz. Ukážeme vaše spokojené zákazníky, proces výroby vašeho produktu – pochlubíte se svou  špičkovou výrobní technologií a technikou. A v neposlední řadě získáte lifestylově nafocený produkt. 

 

Jak se liší firemní fotobanka od reklamního focení?

Hodně, i když některé fotky, které dostanete, můžete využít stejným způsobem. Ve zkratce - reklamní focení vám zařizuje vaše mediální agentura a vznikne při něm menší množství vizuálních materiálů na míru konkrétní komunikační kampani. Firemní fotobanka je oproti tomu velké množství fotografií, které jsou použitelné k co nejširším propagačním účelům. Umožňuje prezentovat se v nejrůznějších situacích jak navenek vůči zákazníkům, obchodním partnerům či dárcům, tak dovnitř vůči akcionářům nebo zaměstnancům. 

 

 

V čem jsou fotky od vás lepší než fotky z fotobanky?

Jsou autentické, focené ve vaší firmě a proto budete působit mnohem důvěryhodněji. Na přízni zákazníků to určitě poznáte. A nestane se vám, že úplně stejné fotky si ve fotobance stáhne vaše konkurence. Mít na webových stránkách nebo letácích tytéž snímky určitě nechcete.

Kvalitativně ale dostanete stejně dobré snímky, jako z fotobanky, pro fotobanky totiž fotíme mnoho let.

Kde můžu fotografie používat a budou už navždy moje?

Všude. Jsou v tiskové kvalitě, dostatečně velké i na billboard. Použít je můžete jako PR materiály do všech médií – časopisů, televize, na sociální sítě, na letáky, billboardy, na výzdobu prodejního místa nebo firemních prostor, na web, do svých výročních zpráv, firemního časopisu, na pozvánky, zkrátka všude, kde se potřebujete prezentovat.

Cena zahrnuje práva na užití snímků bez časového omezení. Můžete je tedy používat navždy. 


Co bude obsahovat moje fotobanka, když nic nevyrábím ale poskytuji služby?

Bude obsahovat přesně to, co potřebujete pro vaše propagační materiály. Poskytujete-li například pojišťovací služby, tak kromě kontaktu se zákazníkem na pobočce bude vaše fotobanka obsahovat lifestylové fotky ke každému druhu pojištění. Jste-li například supermarket, může obsahovat lifestylové fotografie personálu na prodejně, v interakci se zákazníky, ale například i lifestylové snímky k různým produktům (například pěstování zeleniny nebo lákavé food fotografie). Těmi můžete vyzdobit prodejní místo nebo je využívat ve firemním časopise, pozvánkách i kdekoli jinde.

Fotíte skutečné zaměstnance a zákazníky?

Vše záleží na vašem přání a potřebě. Portréty managementu a klíčových odborníků mají obrovskou vypovídací hodnotu. U fotografií zaměstnanců je to různé. Fotíme jak se skutečnými zaměstnanci při jejich běžných činostech a v jejich přirozeném prostředí, tak s najatými modely, kteří zaměstnance představují. Obojí má své výhody a nevýhody, které vám vysvětlíme při přípravě focení. Zákazníci mohou být modelové najatí z modelingové agentury, pokud se nedohodneme jinak. 

Omezí focení nějak provoz naší firmy?

Toto může být rozdílné, podle toho, co potřebujete nafotit. Jiné to bude s operačním sálem a jiné s výrobní halou. Ale jsme zvyklí fotit za běžného provozu. Například ani pekárna kvůli focení nemusela nijak přerušit výrobu, přestože jsme fotili celý výrobní proces. Jen je potřeba všechno dobře naplánovat.

 

Jak velký je váš tým?

Jsme opravdu malí a většinou si na focení vystačíme ve 3 maximálně 4 lidech a k tomu dohodnutý počet modelů, budou- li potřeba

Jak dlouho focení trvá?

Je to různé, podle toho, co všechno potřebujete nafotit a jak složité je na místě pracovat. Průměrný fotící blok trvá 4 hodiny, ale tuto informaci berete s velkou rezervou – opravdu se to hodně liší. Je to podobné jako s ceníkem. Přesný odhad dostanete až si společně ujasníme vaše potřeby a požadavky a až se k vám na lokaci dojedeme podívat.

Budu muset ve firmě něco na focení připravit?

Dvě věci.

Za prvé menší zázemí, kam si může tým odložit techniku/rekvizity/styling, a kde můžou čekat případní modelové.

A za druhé jednoho člověka - jakéhosi průvodce - který nám bude ukazovat, kde co ve vaší firmě je a hlavně jak se co dělá. Například když fotíme laboratoř, musí nám někdo ukázat, jak se drží pipeta, protože náš model, který hraje laboranta, může být ve skutečnosti třeba zedník. Aby „váš“ laborant držel pipetu jako zedník lopatu byste asi nechtěli. Proto je průvodce z vaší firmy, při focení naprosto klíčový. Nemusí to být jeden vševěd, může to být na každém oddělení někdo jiný. U některých typů focení průvodce potřeba není- například focení lifestylových fotografií k pojištění samozřejmě probíhá bez průvodce.

 

Vyjdou mě fotky draho?

Ne. Troufáme si tvrdit, že v porovnání cena-výkon poskytujeme na trhu nejpříznivější ceny. Jsme malý tým, a díky tomu jsme efektivní. Tuto práci děláme roky a máme s ní velkou zkušenost. Neděláme kolem focení zbytečný humbuk, neorganizujeme drahé cateringy a podobně. Oproti mediální či reklamní agentruře u nás zaplatíte několikanásobně míň peněz za  velké množství obrazového materiálu, vytvořeného dle vašich potřeb, který bude  použitelný po dobu mnoha let . 

Proč neuvádíte ceník?

Protože každá konkrétní zakázka bude stát úplně jiné peníze. Někdo chce fotky s modely, jiný chce na fotkách jen vlastní tým. Někdy stačí jeden fotící den, jindy jsou potřeba dva. Někdy je potřeba jet za vámi daleko, jindy sídlíte za rohem. Někdo chce fotky používat jen v rámci ČR, jiný potřebuje celosvětová práva. To vše má na cenu zásadní vliv. Proto nemá smysl uvádět nějaký "obecný ceník", protože se stejně bude výsledná částka značně lišit. Napište nám nebo zavolejte a předběžnou kalkulaci obdržíte do 3 dnů.

Jak probíhá focení?

To bude nejlepší vysvětlit si podrobně. Jisté je, že to může být i zábava a mnoho naších klientů nám říká, že si focení s ními užili. Co vás čeká je popsáno níže.

JAK VZNIKÁ FIREMNÍ FOTOBANKA

PRŮBĚH FOCENÍ

Od příprav až po digitální hromadu fotek ve vašem počítači a vaše finální: "Wow, je to hezčí než jsme čekali!" 

PŘÍPRAVY.

 • Řeknete nám, co potřebujete, a my vám nejpozději do několika dní připravíme kreativní návrh, co by vaše firemní fotobanka mohla obsahovat. V této chvíli dostáváte i předběžnou kalkulaci. Až náš návrh schválíte a dohodneme se na přesném obsahu a případně počtu modelů, následuje další fáze příprav.

 • Dojedeme se podívat k vám na lokaci, abychom si udělali představu o místě, světelných podmínkách atd. Po návštěvě lokace obdržíte přesnou kalkulaci a definitivně si dohodneme termín focení.

A JE TO TADY. FOTÍCÍ DEN.

 • V dohodnutý čas přijede k vám do firmy náš tým a modelové (pokud budou potřeba). V zázemí (stačí opravdu malé) se všechny focené osoby převlečou, nalíčí, fotograf si připraví techniku. To trvá obvykle 30 - 45 minut. A jde se na to. 

 • Přebírá si nás váš průvodce a postupně fotíme vše, co je potřeba.

 • Po focení balíme techniku, rekvizity, styling a odjíždíme

PO FOCENÍ.

 • Začíná párty! No dobře, tak vážně. Z vašeho pohledu se teď  nic neděje. My ale usilovně pracujeme. Ještě je potřeba postprodukční úprava. Sedíme u počítačů a vybíráme ty nejlepší snímky, upravujeme jejich světelnost i tonalitu a retušujeme. Trvá to obvykle 2 týdny, ale může se stát, že i déle. To ale budete vědět vždy předem. Postprodukční práce je již zahrnutá v kalkulované ceně.

 • Hurá, máme pro vás fotky! Vaše firemní fotobanka je hotová. Na flashce nebo elektronicky vám dodáme fotografie v tiskové kvalitě. Formát si dohodneme předem, většinou jsou to JPGy nebo RAWy.

 • .Jste nadšení z krásných fotek, které vám pomůžou vytvořit dokonalou prezentaci vaší firmy. A my už se těšíme, že se za nějaký čas znovu uvidíme. Neříkejte, že se u vás nestane nic nového, co by potřebovalo nafotit!

 •